Gdy konia podkuwają poseł nogę podstawi

Mówi się, że gdy konia podkuwają żaba nogę podstawi. No a co zrobić jak  koń podkuty a żaba na podkuwanie nie zdążyła?  Najlepiej napisać, że to jej żabia zasługa z tym podkuwaniem i właściwie to ona sama podkuwała.

Ze zdumieniem przeczytałem facebookowy wpis wielkopolskiego posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, który chwali się tym że w mojej miejscowości Cerekwica powstała nawa szkoła. I dobrze że chwali bo szkoła piękna i dzieci bedą wreszcie po latach mogły się uczyć w godziwych warunkach. Decyzje o budowie szkoły podjęła jakieś dwa lata temu Rada Gminy Rokietnica. Tak się składa, że jestem radnym gminy i głosowałem tak jak cała rada za budową. Pamiętam więc cały proces decyzyjny, od początku do końca i nie przypominam sobie żeby na jakimkolwiek etapie poseł Wróblewski w nim uczestniczył. Nie widziałem go też ani razu na budowie, ani nawet na otwarciu szkoły. Tymczasem poseł pisze na swoim profilu tak:

„Cieszę się, że powstała szkoła w Cerekwicy, do budowy której na prośbę mieszkańców przekonywałem Radę Gminy ???? Nie było to wówczas oczywiste, ale dobrze że się udało.”

Pan poseł Wróblewski był bardzo aktywny na naszym terenie, w okresie przed wyborami do sejmu, a jego wyborcze plakaty wisiały wszędzie, na każdym płocie i drogowej barierce. Wtedy wydał nawet gazetkę jednodniową, w której przedstawiał się jako „poseł z Rokietnicy”. W tej gazetce przypisywał sobie wszystkie sukcesy gminy z ostatnich lat, łącznie z budową obwodnicy autostradowej Poznania. Ma więc wprawę i doświadczenie w manipulowaniu faktami. Ma też pozytywne doświadczenie w kontaktowaniu się z Radą Gminy Rokietnica. Oczywiście nie osobiste, bo na posiedzeniach rady gminy pan Wróblewski nigdy nie bywa, za to pamięta o naszej gminie.  Zawsze przed świetami przysyła na skrzynki mailowe radnych listy z życzeniami. To miłe, najlepszy jest kontakt osobisty. Jakby pan poseł Wróblewski miał ochotę, to zapraszam na najbliższą Radę Gminy. Jestem przekonany, że wszyscy radni, jednogłośnie zgodzą się podziękować panu za pomoc. Wszak to dzięki panu żyjemy w fajnej, doskonale rozwijającej się gminie.

 

 

Dodaj komentarz